CLOUD COMPUTING AKA

Monitoring aktuálních informací a webových zdrojů týkajících se tématu "Cloud Computing". Weblog je součástí informačního portálu AKA-MONITOR, www.akamonitor.cz, spravovaného doc. A. Katolickým. Využijte podpory RSS.

Moje fotka
Jméno:
Místo: Plzeň, Czechia

Internetový publicista provozující AKA-MONITOR ISSN 1804-042X www.akamonitor.cz,.

01.03.09

Cloud computing: slibná budoucnost nebo marketing?

Pod tímto názvem publikuje server "ŽIVE Computer" článek, vystavený 13.11.08.
V úvodu se píše:
"Svět pomalu objevuje nový termín cloud computing. Přinese jednou skvělou budoucnost, nebo je to jen čirá bublina, která dříve či později splaskne jako každý jiný buzzword?"
Titulky odstavců:
- Web 2.0 už tolik netáhne...
- .. proto byl cíleně stvořen cloud computing
- Co je vlastně cloud computing? Skoro všechno
- Aplikační virtualizace možná změní svět softwaru
- Ze světa by zmizel warez, ale za jakou cenu?
- Cloud computing jako vábnička velkých korporací
Z textu vybírám:
"Relativně nedávno svět objevil další buzzword – cloud computing. Google na tento dotaz vyhledá patnáct milionů webových stránek, ani na jedné ale nenajdete spolehlivou a jednoznačnou definici. Žádná totiž neexistuje a postupně se teprve rodí v rámci kybernetické lidové slovesnosti na webu. Cloud computing se v poslední době těší obrovské pozornosti v Microsoftu a samozřejmě i v Googlu, ačkoliv obě společnosti na něj pohlíží trochu jinak.
Zatímco pro Google je cloud computing v současné době klasická webová aplikace počínaje Gmailem a konče třeba webovou kanceláří Google Docs, Microsoft slovy Billa Gatese i Steva Ballmera míří výš, přemýšlí o plnohodnotné aplikační virtualizaci a streamování programů z internetu. A to je vlastně i jedna z nejčastějších definicí tohoto novotvaru."
Cituji ze závěru článku:
"Ale možná vše dopadne zcela jinak, cloud computing je přeci jen další z mnoha buzzwordů. Jestli měli pravdu jeho zastánci nebo naopak pesimisté, ukáže až čas, do té doby se můžete se svým názorem na „internetová oblaka“ podělit s ostatními v diskuzi pod článkem."
Více na TÉTO adrese.